rtr
30 شهریور 1401 - 17:10

فوت عابر پیاده بر اثر برخورد با خودروی متواری

سرهنگ همه خانی از وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در بزرگراه زین الدین به غرب در اثر برخورد شدید خودروی متواری به عابر پیاده خبر داد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: به گفته شاهدان عینی حاضر در صحنه تصادف در ساعت ۰۱:۱۰ بامداد امروز در مسیر بزرگراه زین الدین به غرب یک دستگاه خودروی متواری با عابر پیاده‌ی که در این محل در حال تردد بوده بشدت برخورد می‌نماید.

سرهنگ همه خانی افزود: شدت برخورد به حدی بوده که متاسفانه منجر به فوت عابر پیاده می‌گردد.

وی در خصوص مجازات فرار از صحنه حادثه ماده ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی گفت: هر گاه مصدوم احتیاج به کمک فوری داشته و راننده با وجود امکان رساندن مصدوم به مراکز درمانی و یا استمداد از مأمورین انتظامی از این کار خودداری کند و یا به منظور فرار از تعقیب، محل حادثه را ترک و مصدوم را رها کند حسب مورد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مذکور در مواد ۷۱۴ و ۷۱۵ و ۷۱۶ این قانون محکوم خواهد شد و دادگاه نمی‌تواند در مورد این ماده تخفیف قائل شود.

سرهنگ همه خانی توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه تصادف اعم از خسارتی و جرحی و خدای ناکرده فوتی در سطح معابر ضمن حفظ خونسردی خود ابتدا و قبل از هرگونه اقدامی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل نموده و پلیس را در جریان تصادف قرار دهند.

باشگاه خبرنگاران جواناجتماعیحوادث و انتظامی

شناسه خبر: 750575